Pierwszy Taniec – łatwy czy trudny wybór ?

Porywająca oprawa muzyczna

Pierwszy Taniec – łatwy czy trudny wybór ?

10 października, 2016 Blog 0
pierwszy-taniec-weselny

Pierwszy taniec to istotny punkt każdego przyjęcia weselnego. Dla wielu jest ważnym momentem oznaczającym nowy, wspólny początek. Dlatego też tak wiele par przykłada do niego bardzo dużą wagę. Żeby stresu było jak najmniej, a Wasz pierwszy taniec stał się źródłem radości i niesamowitych wspomnień, warto przygotować się na tą chwilę profesjonalnie. Niektóre szkoły tańca oferują ułożenie niebanalnego, bardzo osobistego układu pierwszego tańca i pomóc perfekcyjnie go zrealizować do wybranego podkładu muzycznego. Młode pary, które nie mają ochoty i czasu na lekcje tańca dla narzeczonych mogą także nauczyć się samodzielnie choreografii dzięki dostępnym filmom czy książkom instruktażowym. Z powodzeniem istnieje szansa wyuczenia się kroków oraz figur przydatnych do odtańczenia pierwszej piosenki na weselu.

Jednak, aby był to idealny pierwszy taniec, nie wystarczy świetnie opracowany układ taneczny. Ważną rolę spełnia muzyka i jej bardzo umiejętne dobranie. Jaką piosenkę wybrać, by stworzyć wyjątkową atmosferę? Najlepiej, gdy jest to utwór w jakiś sposób dla Was szczególny, a jednocześnie jest rytmiczny i nadaje się do tańca. Dzięki temu włożycie w ten taniec całe swoje serce zamiast “odtańczyć” symbolicznego walczyka.

To dlatego piosenka na pierwszy taniec powinna być w jakiś sposób istotna dla Ciebie i Twojego partnera. Wydawać by się mogło, że możemy wybrać dosłownie pierwszą piosenkę z brzegu. Zdecydowanie nie! Pamiętajmy, że nie każda z nich opisuje szczęśliwe uczucie. Polacy wykazują się w tej materii dość dużym niezrozumieniem zarówno piosenek polskich, jak i obcojęzycznych.

Jeśli zależy Wam na naprawdę idealnym pierwszym tańcu, wsłuchajmy się w tekst ulubionego nagrania lub znajdźmy jego dość dobre tłumaczenie.
Nie najlepszym wyborem jest słynny utwór grupy 2+1 „Windą do nieba” !

Tytuł mylnie sugeruje niebiańskie rozkosze przyszłej Pary Młodej:

” Mój piękny panie ja go nie kocham, taka jest prawda (…)
Gości tłum coś fałszywie odśpiewa
Złoty krążek mi wcisną na rękę … ”

Czy to są słowa o wymarzonym ślubie, a tym bardziej z wymarzonym partnerem ???

Poniżej podaję Wam listę najpopularniejszych polskich piosenek (w ciągu ostatnich kilku lat). Wybieranych najczęściej przez nowożeńców na swój pierwszy taniec:

Seweryn Krajewski „Wielka miłość”
Lady Pank „Zawsze tam gdzie Ty”
Krzysztof Krawczyk „Bo jesteś Ty”
Anna Jantar „Moje jedyne marzenie”
Czerwone Gitary „Słowo jedyne Ty”
Kayah i Kiljański „Prócz Ciebie nic”
Kancelarya „Zabiorę Cię właśnie tam”
Zbigniew Wodecki „Oczarowanie”
Sławek Uniatowski „Kocham Cię”
Natalia Kukulska „Zakochani”
Skaldowie „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”
Pectus „To co chciałbym Ci dać”
Stachursky „Z każdym Twym oddechem”
Ziyo „Magiczne słowa”

Kliknij na tytuł, aby odsłuchać