Ile zapłacimy za usługi DJ na wesele w Lublinie?

Porywająca oprawa muzyczna

Ile zapłacimy za usługi DJ na wesele w Lublinie?

22 listopada, 2023 Blog 0
dj-lublin-jacek-marciniak
dj na wesele lublin

Oprawa muzyczna DJ-a, to coraz częściej wybierana alternatywa dla zespołu muzycznego. Z roku na rok rośnie liczba “młodych par”, które bardzo świadomie stawiają na jego usługi. Rezygnują w ten sposób z muzyki granej na żywo. W większości przypadków to bardzo trafna decyzja. Doświadczony DJ jest bowiem w stanie zapewnić równie pozytywne doznania muzyczne na muzycznym parkiecie, co zespół weselny, a przy tym jego honorarium jest z reguły niższe od kosztu wynajęcia kilkuosobowej kapeli. Specjalnie z myślą o nowożeńcach z Lublina i jego okolic, które rozważają zatrudnienie na swoje przyjęcie weselne DJ-a, wyjaśniamy, ile kosztują jego usługi oraz co konkretnie wpływa na ich wysokość.

Od czego zależy cennik DJ-a? Za co tak naprawdę płacimy?

Honorarium DJ-a zależy od jego renomy i popularności. Im bardziej znane i rozpoznawalne w branży muzyczno-weselnej jest jego nazwisko, tym możemy spodziewać się, że jego cennik usług będzie droższy. Nie ulega też wątpliwości, że znaczenie ma również miejsce, w którym wykonawca świadczy swoje usługi.

DJ na wesele to profesjonalista, którego głównym zadaniem jest odtwarzanie muzyki z nośników cyfrowych wybranej przez młodą parę muzyki. Oprócz tego, pełni on funkcję prowadzącego zabawę, czyli wodzireja. Do jego obowiązków w trakcie zabawy należy zachęcanie gości do tańca, zapowiadanie ważnych elementów przyjęcia weselnego oraz podtrzymywanie szampańskiej atmosfery i pozytywnego nastawienia przybyłych gości.

DJ na wesele musi przede wszystkim dysponować dużym i bogatym doświadczeniem w pracy w tym zawodzie.  Jest to pierwszy, najważniejszy element, który wpływa na cenę jego usług. Im więcej wesel i imprez okazjonalnych obsłużył w swojej karierze, tym możemy się spodziewać, że jego honorarium będzie wyższe. Znaczenie przy ustalaniu wysokości jego honorarium ma także sprzęt, z którego w czasie swojej pracy korzysta oraz jego jakość, a także to, czy stanowi on własność DJ-a lub czy został wypożyczony.

Jak widać, na wysokość honorarium DJ-a wpływa sporo czynników. Jeśli dodatkowo dołożymy do nich indywidualne preferencje w ustalaniu cennika dla właściwej oprawy muzycznej, przekonamy się, że nie jest możliwe precyzyjne określenie kosztu.

W 2024 roku za usługi DJ-a w budżecie weselnym musimy zarezerwować kwotę w przedziale 2000 – 3500 złotych.