Czym do ślubu – jak wybrać środek transportu?

Porywająca oprawa muzyczna

Czym do ślubu – jak wybrać środek transportu?

2 lutego, 2024 Blog 0
czym do ślubu lublin

Myśleliście już, czym pojechać do ślubu? Czy na pewno znacie wszystkie sposoby? Zobaczcie wszystkie środki lokomocji – te standardowe i te mniej typowe, którymi Młoda Para może podróżować na ślub.


Samochód

Wynajęty lub własny . Pozytywem wyboru własnego samochodu jest ograniczenie dodatkowych kosztów oraz możliwość jazdy autem ze świadkami. W takiej sytuacji zazwyczaj to właśnie świadek siedzi za kierownicą. Jeśli jednak nie posiadacie samochodu, którym chcielibyście pojechać do ślubu, warto przemyśleć opcję wypożyczenia takiego auta. Wybór auta do ślubu jest duży: od zabytkowych, przez długie limuzyny, aż do sportowych nowoczesnych aut. Takie samochody wypożycza się zazwyczaj z kierowcą, co również jest bardzo wygodne dla Pary Młodej, ponieważ nie musi się dodatkowo stresować wypożyczonym autem.

Dorożka lub bryczka

Bardzo często wybierana przez Pary Młode, które planują ślub w stylu rustykalnym, wiejskim lub romantycznym. Dorożki tworzą piękny klimat do zdjęć. Panowie muszą jedynie pamiętać o tym, aby pomóc wybrance przy wychodzeniu i wchodzeniu do dorożki, ponieważ w długiej sukni ślubnej może to być utrudnione. Jeśli planujecie swój ślub w okresie zimowym, to możecie zamienić bryczkę na sanie.

bryczka_do_slubu_lublin

Rower

Tandem lub dwa osobne rowery. Ta opcja zdecydowanie nie jest dla wszystkich par. Przede wszystkim, Para musi lubić jeździć na rowerach, a po drugie – suknia Panny Młodej musi jej na to pozwolić! Wielkie suknie typu „księżniczka” lub inne długie i ciężkie spódnice niestety z góry wykluczają rowery.

Motocykl, skuter, hulajnoga

Jeśli nie rower, to może motor? Jeśli jesteście zapalonymi motocyklistami, możecie wpleść tę pasję w swój dzień ślubu i pojechać motorem. Można wybrać również wersję bardziej light i zdecydować się na stylową skuter w ulubionym kolorze. Taki skuter idealnie wpisze się w wesele w stylu retro i vintage. Panny Młode powinny jednak wziąć pod uwagę fakt, że ich fryzura może ucierpieć podczas szybkiej jazdy motorem (zwłaszcza pod obowiązkowym kaskiem). Można też na luzie na ostatnio bardzo modnych elektrycznych hulajnogach.

Helikopter

Opcja dla Par nieposiadających ograniczeń w budżecie ślubnym. Jeśli tylko jest miejsce do wylądowania przed kościołem, możecie wypożyczyć helikopter z pilotem i napawać się widokami z góry! Bardzo dobra opcja na wesele w stylu Urban Wedding.

Spacer

W przypadku, gdy macie bardzo blisko do kościoła lub USC oraz na salę weselną warto rozważyć możliwość pójścia na piechotę. W ciepły dzień spacer po ślubie może być bardzo przyjemny, a jeśli dodatkowo goście będą iść z Wami, da Wam to okazję do zamienienia z nimi kilku słów. Jednak, aby wybrać się spacerem, dystans do przebycia powinien być naprawdę niewielki, żeby nikt nie nabawił się odcisków i nie zmęczył, zanim zabawa na dobre się nie rozpoczęła.


Przy wyborze pojazdu na ślub, oprócz waszych upodobań, trzeba również wziąć pod uwagę kilka innych kwestii:

  • Porę roku – dostosujcie wybrany pojazd do pory roku tak, aby nie zmarznąć w bryczce zimą lub nie spocić się pod kaskiem latem.
  • Odległość do przebycia do kościoła/USC i na salę weselną – rowerem można przejechać kilka kilometrów, ale jeśli macie do przebycia tych kilometrów co najmniej kilkanaście, lepiej zdecydować się na wygodniejszy i szybszy środek transportu. To samo dotyczy np. dorożki, która jeździ bardzo wolno. Jeśli nie chcecie jechać do kościoła godzinę, przy większych odległościach wybierzcie po prostu szybszy pojazd
  • Styl wesela – warto dopasować pojazd do stylu swojego wesela. Organizując wystawne przyjęcie lepiej wybrać limuzynę niż dorożkę, która z kolei idealnie wpisze się w klimat wesela w stylu vintage.

Jak widać, wybór pojazdów do ślubu jest przeogromny. Myślę, że każdy znajdzie taki, który spełni jego oczekiwania pod względem zarówno stylu wesela, komfortu jazdy, jak i ceny.